Шрі Чинмой. Біографія.

 

 

 

Шрі Чинмой. Біографія.

 

 

 

 

Шрі Чинмой розповідає про себе

 

 

 

 

Короткий огляд творчої спадщини

й миротворчої діяльності Шрі Чинмоя

 

 

 

 

 

Біографія Шрі Чинмоя

 

Віддавай світові найкраще що ти маєш, –
і найкраще вертатиметься до тебе.

Шрі Чинмой

 

Шрі Чинмой — духовний Учитель, поет і письменник, музикант, художник, філософ і спортсмен, який присвятив своє життя безкорисливому служінню людям у всьому світі.

           

Його філософія миру-спокою стала визнаною й улюбленою всюди, надихаючи, підбадьорюючи, підтримуючи та об’єднуючи людей різних віросповідань, різних національностей для співпраці заради спільного блага та спокою на землі.

         

Шрі Чинмой народився 27 серпня 1931 року у маленькому селі Шакпура, що у Східній Бенгалії (Республіка Бангладеш). У 1944 році його батько і мати покинули цей світ і тринадцятирічний Чинмой, разом зі старшими братами та сестрами, прибув на південь Індії, щоб стати постійним мешканцем ашраму Шрі Ауробіндо у Пондічеррі.

           

Від ранніх літ життя Шрі Чинмоя було насичене інтенсивною духовною практикою: багатогодинними медитаціями, спортивними заняттями, служінням в ашрамі.

         

Поглиблюючи та розширюючи свою свідомість, Шрі Чинмой провів у ашрамі 20 років. У 1964 році він, прислухаючись до свого внутрішнього покликання, вирушив до Нью-Йорку, щоб поділитися там своїм внутрішнім багатством із шукачами Істини зі всього світу.

 

 

ДУХОВНИЙ НАСТАВНИК

 

Як духовний наставник, Шрі Чинмой запропонував Шлях Серця як найпростіший та найбезпечніший спосіб духовного розвитку і прогресу, вважаючи, що любов сама по собі є найвищим Знанням.

 

Власне, його життя було яскравим і повноцінним взірцем того, що духовність — це не віддалення від світу, а саме спосіб його перетворення та удосконалення завдяки перетворенню й удосконаленню кожної людини на землі.

 

 

МРІЮЧИ ПРО МИР

 

      

     

Понад 40 років Шрі Чинмой зустрічався і спілкувався про мир, гармонію, духовні цінності та їх значення для сучасного світу з багатьма визначними діячами нашого часу: Генеральними Секретарями ООН У Таном та Даґом Хаммаршельдом, президентом Михаїлом Горбачовим, президентом Нельсоном Манделою, Принцесою Діаною, Вацлавом Ґавелом, Королем Непала Бірендрою, Папою Іваном Павлом II, Папою Павлом VI, Матір’ю Терезою, Архієпископом Дезмондом Туту, маестро Пабло Казальсом та Леонардом Бернстайном, легендарним скрипалем Ієгуді Мєнухіним, королем легкої атлетики Карлом Льюїсом.

          

Запрошений третім Генеральним секретарем ООН У Таном, Шрі Чинмой, починаючи з 1970 року, проводив у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку регулярні Медитації Миру для делегатів та службовців ООН.

 

Під час цих зустрічей представники різних країн світу мали чудову нагоду отримати особисте переживання внутрішнього тепла, радості, щастя, любові й спокою та нести їх у глибині своїх сердець.  П’ятий Генеральний секретар ООН Перес де Куельяр сказав: “Шрі Чинмой, насправді ви — це серце ООН. Ваша місія завжди з нами, ви завжди надихаєте нас”.

 

Історія створення Кімнати Медитації ООН (рос.) 

 

https://meditationkiev.org/

 

 

ПИСЬМЕННИК

         

Плідний письменник і поет Шрі Чинмой — автор понад 1700 книг, перекладених 27 мовами світу. Його літературна спадщина складається з есе, оповідань, п’єс, віршів та збірок відповідей на тисячі запитань шукачів. Уся його творчість відображає безмежну красу і гармонію Істини.

           

Шрі Чинмой створив цілий світ поезії, основою якої служить цілісність єдиної строфи. Неосяжна глибина його внутрішнього бачення виливалася спонтанним потоком афоризмів, віршів, пісень і молитв неповторної, вічної краси духовності.

           

Сотні лекцій та бесід провів Шрі Чинмой в університетах всього світу, зокрема у Гарвардському, Єльському, Оксфордському, Кембриджському, Токійському та у багатьох інших університетах Європи, Австралії, Канади та кожного зі штатів США.

 

Презентація аудіокниги “Скарбниця Щастя” в ООН

 

 

 

МУЗИКАНТ

        

Шрі Чинмой написав понад 23 000 пісень та музичних творів. Понад 800 Концертів Миру він запропонував багатотисячним аудиторіям у таких концертних залах як Карнеґі Хол, Будокан Хол, Сідней Опера Хауз, Роял Альберт Хол та інших залах світу.

 

Під час концертів Шрі Чинмой виконував свої мелодії на десятках різних інструментів як класичних, так і народних. У 1995 році, на одному з концертів, присвячених 50-літньому ювілею ООН, Шрі Чинмой виконав свої твори, використавши 150 різних музичних інструментів. У 2000 році, у Монреалі, на Концерт Миру Шрі Чинмоя прийшла найчисельніша аудиторія — 19 000 глядачів. А також у Празі Концерт Миру відвідало 15 000 глядачів.

          

Шрі Чинмой був переконаний, що кожна людина, незважаючи на її соціальний та матеріальний стан, повинна мати можливість внутрішнього розвитку. Тому Концерти Миру Шрі Чинмоя, як і його інші заходи (лекції, виставки картин) завжди були безкоштовними для відвідувачів.

       

Музика Шрі Чинмоя сягає корінням у стародавні Ведичні традиції та священні індійські раґи. Піднесена ліричність його мелодій дає глибокі, сокровенні переживання спокою і відкриває досі небачені горизонти внутрішньої реальності.

 

Частина програми “Аеростат” Пурушоттами Бориса Гребєнщикова  від 10.02.2008 

про музику Шрі Чинмоя

 

 

 

ХУДОЖНИК

        

Пензлю Шрі Чинмоя належить понад 150 000 містичних картин, написаних у стилі Джарна-Кала, що означає Мистецтво-Фонтан. Ці картини — це спонтанна взаємодія світла і кольору, у якій замість відокремлених статичних форм відображається світ єдності — світ, у якому все рухається в єдиному гармонійному потоці.

     

Малюючи, Шрі Чинмой ототожнювався із самим джерелом мистецтва та ставав свідомим і безпосереднім інструментом цього Джерела, з якого струменіла невичерпна Джарна-Кала. Його картини — це вияв вищих рівнів вселенської свідомості у фізичному світі.

          

Унікальна серія із 16 мільйонів малюнків птахів, які символізують спокій та свободу душі, також належить пензлю Шрі Чинмоя. Різнобарвні птахи-душі неповторних форм уперше побачили світ у 1991 році на Мальті. Кожен птах несе у собі послання внутрішньої свободи, надію та обіцянку нового творіння і нового світла.

 

СПОРТСМЕН

 

          

Як обдарований спортсмен, Шрі Чинмой був переконаний, що удосконалення фізичної форми тісно пов’язане з духовним розвитком людини. У свої юні роки, в ашрамі Шрі Ауробіндо, Шрі Чинмой став 17-разовим чемпіоном з бігу на дистанції 100 метрів, а також дворазовим чемпіоном з декатлону. Приїхавши до США, він зумів протягом 8 років (1978-1986 рр.) взяти участь у понад 200 змагань, які відбувалися у різних країнах світу. Зокрема, на  рахунку Шрі Чинмоя  21 марафон та 5 ультрамарафонів.

           

У 1986 році розпочалася кар’єра Шрі Чинмоя як важкоатлета. Попри те, що на той час спортсмену виповнилося 55 років, він вразив своїми досягненнями відмінників спортивного світу. Піднімаючи іноді й десятки тонн протягом однієї програми, Шрі Чинмой наочно демонстрував, як внутрішній спокій та енергія, отримані від медитацій і молитв, можуть бути невичерпним джерелом як внутрішньої, так і зовнішньої сили.  

    

Незвична різноманітність об’єктів, які піднімав Шрі Чинмой: тут не лише гантелі й гирі, а й слони, автомобілі, невеликі літаки, повітряні кулі та багато іншого.

         

“Завдяки Шрі Чинмою я зрозумів, що людину характеризує не об’єм її руки, а об’єм її серця, — сказав п’ятиразовий Містер Всесвіту та Людина Найгармонійнішої статури ХХ століття Біл Перл. — Ніхто на землі не робив того, що робив Шрі Чинмой”.

       

Створена Шрі Чинмоєм Марафонська Команда регулярно організовує у багатьох країнах світу різноманітні спортивні змагання, до яких належить і серія ультразабігів від 6-годинного до 10-добового, а також щороку у Нью-Йорку Марафонська Команда Шрі Чинмоя проводить найдовший у світі сертифікований ультрамарафон, дистанція якого становить 3100 миль (4987,9 км). 

 

БІГ ГАРМОНІЇ

    

У 1987 році Шрі Чинмой започаткував найдовшу в історії людства інтернаціональну факельну естафету “Всесвітній Біг Миру Дому-Єдності Шрі Чинмоя”, відому також як “Всесвітній Біг заради Гармонії”. Ця естафета дає нагоду відчути себе членом вселенської родини-людства та запропонувати світові своє серце-єдність дуже простим способом. Щороку десятки тисяч людей стають її учасниками, несучи й передаючи з рук в руки Факел Миру.

        

Чимало всесвітньо відомих політиків, духовних лідерів, спортсменів, митців тримали Факел Миру в своїх руках, зокрема: Королева Єлизавета ІІ, Нельсон Мандела, Михаїл Горбачов, Браян Малруні, Далай Лама, Мати Тереза, Папа Іван Павло ІІ, Архієпископ Дезмонд Туту, Мухамед Алі, Карл Льюїс, Пол Тергат, Пола Редкліфф, Пол Маккартні, Арнольд Шварцнегер.

 

СВІТ СЕРЦЯ-ЄДНОСТІ

           

Починаючи з 1986 року, у рамках програми “Суцвіття Миру Шрі Чинмоя”, ініціатором якої був Шрі Чинмой, своє прагнення миру і гармонії задекларували понад 800 прекрасних місцевостей та видатних споруд. Спеціальними дощечками-посвятами вони щодня нагадують про наше прагнення як особистої, так і вселенської гармонії.

 

До Суцвіть Миру належать: 152 країни світу (Мальта, Канада, Швеція, Австралія, Фінляндія, Нова Зеландія, ПАР, Бразилія, Естонія, Латвія, Іспанія, Італія…); столиці країн (Оттава, Канберра, Осло, Веллінгтон); 13 штатів США; острів Пуерто-Ріко; місця природи (Водоспад Вікторія, Ніагарський Водоспад, озеро Байкал, гора Фуджі, ріка Єнісей, Великий Бар’єрний Кораловий Риф); гірські вершини (Маттернхорн, Мак-Кінлі, Хан-Тенгрі) та сотні різних об’єктів — міста, державні кордони, аеропорти, мости, театри, парки, пароплави.

 

НАГОРОДИ

           

За свою працю заради процвітання людства Шрі Чинмой був удостоєний  багатьох нагород, премій та почесних учених звань, серед яких Нагорода Пілігрим Миру, Золота медаль в області літератури Міжнародної Академії Лютеції, Медаль Неру (вручена ЮНЕСКО, Париж), Нагорода Миру Ґанді, Нагорода «Золоте Серце» Товариства письменників і композиторів Мехіко, Нагорода Світло Індії (вручена передовою організацією культури Індії Бхаратья Відья Бхаван).

           

Попри свої видатні досягнення, Шрі Чинмой був надзвичайно скромною людиною, яка невтомно й самовіддано пропонувала іншим усе найкраще із самої глибини своєї неосяжної душі.   

       

11 жовтня 2007 року Шрі Чинмой покинув земний світ, відійшовши за лаштунки Вічності та залишивши людству величну, багату духовну спадщину, яку цінуватимуть і якою захоплюватимуться не лише наші сучасники, а й наші потомки у далекому майбутньому.

 

Найбільша нагорода для мене як людини —

це нагода служити людству.

Якщо мої малюнки, пісні, вірші

 та все, що я роблю,

дають людям хоч краплину спокою,

я відчуваю, що зумів

поділитися з ними своїм натхненням і устремлінням

та по-справжньому служити людству.”

 

Шрі Чинмой

 

Відгуки про Шрі Чинмоя

 

 

 

Нельсон Мандела

  • Нельсон Мандела

Президент Південно-Африканської Республіки в 1994-1999 рр.
Лауреат Нобелівської Премії Миру 1993 року

https://ru.srichinmoy.org/kind_words/Mandela

 

 

У Тан

  • У Тан

Третій Генеральний Секретар Організації Об’єднаних Націй

https://ru.srichinmoy.org/kind_words/U_Tant

 

 

Мати Тереза

  • Мати Тереза

Засновниця Благодійної Місії
Лауреат Нобелівської Премії Миру 1979 року

https://ru.srichinmoy.org/kind_words/Mother_Theresa

 

 

Принцеса Діана

  • Принцеса Діана
    Принцеса Уельська

https://ru.srichinmoy.org/kind_words/Diana

 

 

 

 

Автобіографічні твори Шрі Чинмоя

 

 

Дитинство 

 

 

 

 

Ашрам Шрі Ауробіндо

 

http://srichinmoyworks.org/p63/index.html (рос.)

 

 

Перші роки на заході – робота в індійському консульстві

 

http://srichinmoyworks.org/p79/index.html (рос.)

 

 

Містичні досвіди Шрі Чинмоя у юнацькі роки

 

http://srichinmoyworks.org/p76/index.html (рос.)

 

 

 

Бесіди Шрі Чинмоя з аватарами та йогами

 

http://srichinmoyworks.org/p13/page-014.html (рос.)

 

 

Найвищі стани свідомості – самадхі

 

https://ru.srichinmoylibrary.com/sgl (рос.)

 

 

Відданість стає магнітом

 

https://ru.srichinmoylibrary.com/dbm (рос.)

 

 

Я підіймаю вантажі: сльози та посмішки, частини 1-3

 

https://ru.srichinmoylibrary.com/wts (рос.)

 

 

Мати Тереза – Квітка-Серце людства, Аромат-Душа Божественності

 

http://srichinmoyworks.org/p82/index.html (рос.)

 

 

 


&amp;amp;amp;amp;amp;lt;div&amp;amp;amp;amp;amp;gt;&amp;amp;amp;amp;amp;lt;img src="//mc.yandex.ru/watch/30478307" style="position:absolute; left:-9999px;" alt="" /&amp;amp;amp;amp;amp;gt;&amp;amp;amp;amp;amp;lt;/div&amp;amp;amp;amp;amp;gt;&amp;amp;amp;lt;br /&amp;amp;amp;gt;&amp;amp;lt;br /&amp;amp;gt;&amp;lt;br /&amp;gt;&lt;br /&gt;<br />

&amp;amp;amp;amp;amp;lt;p&amp;amp;amp;amp;amp;gt;

Офіційний сайт Шрі Чинмоя

 

http://www.srichinmoy.org (eng.)

 

 

 

 

Відеоресурси з творчості

та миротворчої діяльності 

Шрі Чинмоя

 

https://vimeo.com/kedarvideo/videos/sort:duration/format:thumbnail

 

https://www.youtube.com/watch?v=rSZQn9VJdkA&list=UU_0bZC-RLn97wAWrDaNCz1g

 

https://www.youtube.com/channel/UCqQ9XIRIClnkaBqo650GxgA

 

 

 

 

Інтерв’ю Шрі Чинмоя

 

Плейліст на ютубі

 

 

 

 

Фотогалерея Шрі Чинмоя

 

 

http://srichinmoyphoto.com

 

 

 

Фотогалерея Шрі Чинмоя

 

 

 

 

 

Біографія Шрі Чинмоя

 

 

http://www.lifeofsrichinmoy.org – official Sri Chinmoy’s biography (eng.)

 

http://www.srichinmoy.org/kind_words – Tributes to Sri Chinmoy from world figures (eng.)

 

http://aquarium.ru/misc/aerostat/aerostat143.html – програма Аеростат Пурушоттами Бориса Гребєнщикова від 10.02.2008 про Шрі Чинмоя

 

 

Малюнок Шрі Чинмоя. Птахи-Душі.

 

Запрошуємо Вас у розділи сайту:

 

Музика – нада йога або йога звуку

Запрошуємо Вас у розділ сайту, де Ви зможете послухати велику добірку із сотень концертів, де виконується надзвичайно прекрасна музика маестро Шрі Чинмоя на десятках східних та західних інструментах, у виконанні автора або інших видатних музикантів.

 

 

Тіло та здоров`я

 Запрошуємо Вас у розділ сайту, що присвячений тілу та здоров`ю – тут зібрані поради Шрі Чинмоя, різні стародавні та сучасні матеріали, в яких йдеться про те, як бути здоровим.

 

 

Книги та притчі Шрі Чинмоя з практики йоги та медитації

  Шрі Чинмой є автором понад 1600 книжок, що перекладені десятками мов світу. Це лекції, відповіді на запитання, есе, притчі, драматургія, афоризми та цілий світ духовної поезії. Ось деякі з тем, що розглядаються у його книжках: пошук щастя та внутрішнього спокою, здоров`я, виховання дітей, самореалізація, смерть та реінкарнація, доля, мир у світі, любов, проблеми та способи їх вирішення, духовне мистецтво та багато іншого.

 

 

Медитація – мистецтво бути щасливим

 Запрошуємо Вас у розділ сайту, що присвячений практиці медитації на шляху серця –  найпростіший та найшвидший метод для здобуття внутрішніх Спокою та Задоволення у вирії сучасного життя.

 

 

Картини Шрі Чинмоя у стилі Джарна-Кала та малюнки птахів-душ

  Що таке духовне мистецтво? Яка сила та внутрішнє значення кольорів? Чи є картини живими? Малюючи, Шрі Чинмой ототожнювався із самим джерелом мистецтва та ставав свідомим і безпосереднім інструментом цього Джерела. Його картини — це вияв вищих рівнів вселенської й трансцендентальної  свідомості у фізичному світі. 

 

 

 

Maha Kali. Sri Chinmoy`s yogic art
Sri Chinmoy`s art