Тіло та здоров`я

 

  На цій сторінці представлені миротворчі та спортивні заходи, що показують безмежну здатність людини до самоперевершення і виходу за межі можливого. Також тут зібрані книжки та матеріали присвячені темі здоров`я та довголіття. Поради Шрі Чинмоя, сучасні та древні методи, що відповідають на запитання – «Як бути здоровим?»

 Шрі Чинмой бачив і розумів людське тіло як просвітлений Йог і розповів про нього те, чого не знає вчений, фізіолог або психолог. Його відповіді надихають та відкривають нову можливість для життя.

 

 

Виклик неможливості

 

Кожен з нас має необмежені можливості всередині себе. Варто лише зробити крок та повірити у себе…

Рекордні підняття Шрі Чинмоя у важкій атлетиці. Духовна основа. Експертна думка кращих бодібілдерів і важкоатлетів світу. Документальний фільм Санджая Ровала – Sanjay Rawal.

 

 

 

 

Мистецтво бути здоровим

 

Тіло та здоров`я

 

Уривки з книжок Шрі Чинмоя про здоров`я (рос.)

 

 

Три тілесні оболонки людини

 

http://sport.srichinmoyworks.org/p21/page-002.html

 

Пранаяма – мистецтво правильного дихання

“Всі ми дихаємо, але більшість з нас не знає, як дихати правильно. Проте якщо навчитися дихати правильно, можна звільнитися від хвороб і врешті-решт кинути виклик навіть смерті”.

“Щоб отримати визволення, не обов’язково потрібні роки, це може бути справою кількох місяців. Людина може досягти самоусвідомлення за шість, вісім місяців або за рік, якщо у неї є здатність контролювати своє дихання.”

 

http://sport.srichinmoyworks.org/p21/page-004.html

 

 

Очищення організму, вегетаріанство та лікувальння голодом

 

http://sport.srichinmoyworks.org/p21/page-006.html

 

 

Режим дня та секрети здорового сну

 

http://sport.srichinmoyworks.org/p21/page-005.html

 

Про здоров`я

та про те, як хвороба входить через думку і вітал (емоційний та чуттєвий рівень нашого буття) у тіло

“Ніяка хвороба, навіть легка застуда, не може напасти відразу ж на фізичному плані. Спочатку вона нападає на ментальному плані. Але ми не знаємо, що відбувається на ментальному плані, оскільки більшу частину часу залишаємося у фізичній свідомості”.

http://srichinmoyworks.org/p19/page-004.html

https://www.srichinmoylibrary.com/scs-116

 

 

Долю можна змінити – сила молитви та використання духовної енергії для зцілення – розмова Шрі Чинмоя зі своїм важкохворим другом

“Ми відчуваємо, що долю можна змінити. У Творінні Бога немає нічого неможливого. Слово «неможливість» є тільки у словнику та в розумі. Якщо вийти за межі розуму, такого поняття, як неможливість, не існує”.

https://ru.srichinmoylibrary.com/hce-4

 

 

 Медитація лікує

“Хвороби існують тільки у світі тривоги, неспокою, напруги й плутанини. Коли є справжня гармонія, страждання людського життя закінчуються”.

https://ru.srichinmoylibrary.com/mun-230

http://srichinmoyworks.org/p09/page-020.html

 

 

Чи досяжна довершеність для тих, у кого погане здоров’я?

“Якщо лікування фізичного за певний період часу земними засобами або за допомогою медицини виявиться неможливим, тіло повинно, щонайменше, спробувати стати сприйнятливим, щоб Божественне Світло згори змогло увійти у нього і поволі, але вірно вилікувати фізичне захворювання. І тоді тіло стане здатне утримувати нескінченне Світло”.

https://ru.srichinmoylibrary.com/pw-10

 

 

 

Бесіди зі Шрі Чинмоєм на різні теми про здоров`я

“Питання: Коли люди хворіють, їм краще щосили боротися з хворобою або ж розслабитися і спробувати відректися, щоб дати працювати своїй цілющій енергії?

Питання: Гуру, як ви вилікували свою сестру від туберкульозу?”

https://ru.srichinmoylibrary.com/ned

 

 

 

Причина страждань (4 способи)

“Один спосіб – відчувати так: «Я страждаю через закон карми. Вчора або у попередній інкарнації я зробив щось погане і тепер страждаю ».

Ще можна відчувати так: «Я не зробив нічого поганого, але я беру на себе карму своїх близьких, тому що я духовно більш розвинений”.

https://ru.srichinmoylibrary.com/ohu-4

 

 

 

Книжки Шрі Чинмоя про користь руху та внутрішнє значення спорту (рос.)

 

 

Біжи та перетворюйся. Шрі Чинмой

 

 

“Чому я надаю таке велике значення фізичному здоров’ю для моїх учнів? Я не прошу вас бути зіркою гри в теніс або великим футболістом або чемпіоном з атлетики. Ні! Я просто хочу, щоб ви підтримували своє тіло у належній формі. Інакше, рано вранці ви будете страждати від головного болю або розладу шлунка чи іншими хворобами. Добре дбайте про своє тіло. Кожен день близько години займайтеся вправами. З двадцяти чотирьох годин – одну годину ви можете приділити цьому. Я витрачаю мінімум по три години на день! З 4:30 ранку я витрачаю мінімум три години, вірите ви чи ні, на фізичне. Вправи на розтягнення я роблю близько сорока п’яти хвилин або більше. Я роблю всякого роду вправи на розтягнення. Ви можете називати це жадібністю, але я називаю це мудрістю, тому що я знаю — якщо нам потрібно залишатися на Землі, фізичне здоров’я надзвичайно важливе.

Однак, якщо фізичне підводить, не зволікайте. Ідіть до лікаря! Не чекайте шість місяців або три місяці або навіть місяць. Будь ласка, будь ласка, якщо ви страждаєте у фізичному, приймайте допомогу лікаря. Бог є також всередині лікаря.. Також як Бог перебуває всередині ваших молитов, Він також — всередині лікаря. Бог — всюдисущий. Будьте мудрі! Ідіть до належної людини”.

 

Шрі Чинмой

 

Книжки Шрі Чинмоя про користь руху та внутрішнє значення спорту

 

 

 

Тіло-устремління, душа-просвітлення, частини 1 і 2

Відповіді Шрі Чинмоя на безліч запитань, заданих його учнями, представниками преси й фахівцями з важкої атлетики та бодібілдингу, показують, як можна встановити вільний доступ до внутрішнього джерела сили. Секрет цього – не в тренуваннях і дієтах. Секрет цього – медитація та молитва.

“Я хочу лише проявляти Волю Бога, щоб показати можливість прояву духу в тілі та через тіло. Колись дух та матерія були розділені. Матерія була одним, а дух – чимось іншим. Дух не торкався матерії, а матерія – духу. Всіма своїми досягненнями я зобов’язаний молитві, медитації та духовному життю”.

https://ru.srichinmoylibrary.com/abi

 

 

 

Зовнішній біг і внутрішній біг

“- Як ми можемо духовно зцілити травму?
– Наскільки уважним мені слід бути при виборі тренера? Які якості мені слід шукати?
– Що краще, коли біжиш марафон, концентруватися чи медитувати?”

http://sport.srichinmoyworks.org/p10/index.html

 

 

 

Внутрішній сенс спорту

“У цій книзі Шрі Чинмой говорить про природу змагального спорту та спрагу самовдосконалення, а також ділиться внутрішніми секретами спорту в бесідах з зірками світової атлетики”.

http://sport.srichinmoyworks.org/p14/index.html

 

 

 

Біжи і посміхайся, посміхайся і біжи

“Чи є у вас філософія фізичної підготовки?
Що знаходиться на першому місці: внутрішнє життя чи зовнішнє життя?
Як тренування і змагання допомагають внутрішньому життю?”

https://ru.srichinmoylibrary.com/rs

 

 

 

Мантра здоров`я у розділі сайту:

“Мантра-йога”

Мантри, що систематично повторюються, очищають тонкі нерви, внутрішні органи та зовнішнє тіло.

 

 

 

Запрошуємо Вас до розділу сайту:

Практика медитації

  Для того, щоб наше тіло було здоровим, йому також необхідне здоров’я витала (емоційна сфера) і здоров’я розуму. Для цього нам потрібно відкритися душі. Щоб усвідомити свою душу нам необхідна медитація. 

 

 

 

Запрошуємо Вас до розділу сайту:

Музика Шрі Чинмоя

(Лікування за допомогою музики)

 “В Індії був час, коли музика дуже сильно використовувалася для цілительства. Вона застосовувалася для лікування розуму, характеру і душі, тому що саме здоров’я душі дає здоров’я фізичному тілу”.

Хазрат Інайят Хан. “Містицизм звуку”.

 

 

 

Запрошуємо Вас до розділу сайту:

Картини Шрі Чинмоя

(Лікування за допомогою кольорів)

“Якщо ви правильно оберете колір, з того дня ваше життя може стати збалансованим”.

Шрі Чинмой

 

 

  На даний час дуже мало перекладено і викладено в мережу книжок Шрі Чинмоя, в яких він пише або дає відповіді на тему здоров’я. Щоб прочитати всі відповіді автора на тему здоров`я, потрібно перейти в англомовну бібліотеку на https://www.srichinmoylibrary.com/  та скориставшись опцією “Пошук” знайти ту інформацію, що Вас цікавить. 

 

 

 

Проста добірка книжок та відео про здоров`я

 

Проста добірка книжок та відео про здоров`я

 

Аюрведа

 Книга знайомить з філософією, історією і практикою аюрведи – мистецтвом зцілення, розвиненому з Вед. Терапевтичні методи аюрведи використовують трави, мінерали, очисні процедури й духовні практики та охоплюють всі плани буття людини – фізичний, психічний і духовний. Книга може бути цікавою і тим, хто тільки починає вивчати аюрведу, і тим, хто хоче розширити свої пізнання в цій області.

Назва книжок: 

Роберт Свобода: “Аюрведа: життя, здоров’я, довголіття” (рос.)

Роберт Свобода: “Пракріті. Ваша аюрведична конституція” (рос.)

Ці книжки можна придбати або знайти у мережі інтернет.

 

 

Ісіхара Юмі 

Книга японського професора медицини про секрети східної медицини (Японія, Китай), про лікування невеличким голодом (соками), про очищення крові та вплив крові на здоров`я, про вплив температури тіла на людину та багато іншого.

“Східний шлях до здоров’я”

Цю книжку можна придбати або знайти у мережі інтернет.

 

 

Оздоровча дихальна гімнастика А.М.Стрельнікової

  Про феномен так званої парадоксальної дихальної гімнастики А.М.Стрельнікової відомо в цілому світі. Її результати дійсно дивовижні. За допомогою декількох нескладних динамічних дихальних вправ, частина яких виконується при стисненні грудної клітини на вдиху, виявилося можливим подолати безліч хвороб. Нині дихальна гімнастика Стрельникової застосовується дуже широко. У короткі терміни вона здатна творити чудеса і допомагає навіть лежачим хворим у найважчих випадках.

Назва книги:  “Дыхательная гимнастика А. Н. Стрельниковой”

Відео про гімнастику на ютубі

(перед практикою потрібно обов`язково прочитати книжку або офіційний сайт https://strelnikova.ru/, де описано як правильно освоювати гімнастику)

https://www.youtube.com/watch?v=ChRkQWE1LVs

 

 

 

Доктор Ферейдон Батмангхелідж

Назва книги:  “Ваше тело просит воды”

Аудіокнига “Ваше тело просит воды” на ютубі

https://www.youtube.com/watch?v=Ga3Mt0SFR4A&list=PLvxgupG0Z0ik08h7dfaSWIWmJFUnU3E9n

 

 

В світі існує багато технік оздоровлення, які допомогли незліченній кількості людей: йогатерапія, йогода, аюрведа, цигун, суфійська медицина та ін. Всі ці системи розглядають людину цілісно: як душу, серце, розум, емоції та тіло і працюють з людиною на всіх рівнях. Тому практикувати їх частково, тільки для тіла, ігноруючи душу та інші плани нашого буття – це може призвести до зворотних наслідків. Ці системи надихають нас змінюватися і тим самим мати здоров`я.

 

 

 

Марафонська Команда Шрі Чинмоя

 

Sri Chinmoy with torch. World harmony run.
Sri Chinmoy

 

Створена Шрі Чинмоєм Марафонська Команда регулярно організовує у багатьох країнах світу різноманітні спортивні змагання, до яких належить і серія ультразабігів від 6-годинного до 10-добового, а також щороку у Нью-Йорку Марафонська Команда Шрі Чинмоя проводить найдовший у світі сертифікований ультрамарафон, дистанція якого становить 3100 миль (4987,9 км)

 

Всесвітній Біг Заради Гармонії 

 

 

У 1987 році Шрі Чинмой започаткував найдовшу в історії людства інтернаціональну факельну естафету Всесвітній Біг Миру Дому-Єдності Шрі Чинмоя”, відому також як “Всесвітній Біг заради Гармонії”. Ця естафета дає нагоду відчути себе членом вселенської родини-людства та запропонувати світові своє серце-єдність дуже простим способом. Щороку десятки тисяч людей стають її учасниками, несучи й передаючи з рук в руки Факел Миру. 

     

  Всесвітній біг заради гармонії проводиться у понад 155 країнах світу протягом останніх 30 років.

  Учасником естафети може стати кожен – вік і фізична підготовка не мають значення!

     Прес-центр 2018

 

Відео канал Бігу Заради Гармонії в Україні

https://www.youtube.com/channel/UCD10HJsdNQX1R0WP9z3-P2w

 

Відео канал ThePeaceRun

https://www.youtube.com/channel/UCfd301J9WuPmZhGR5KLDKQg

 

Відео канал WorldHarmonyRun

https://www.youtube.com/user/worldharmonyrun

 

Офіційний сайт Бігу Заради Гармонії в Україні

http://бігзарадигармонії.укр/наша-команда/

 

Тамблер блог міжнародної факельної естафети “Всесвітній біг заради гармонії” в Україні

http://ukraine-worldharmonyrun.tumblr.com

 

 

 

Забіг на 3100 миль (біля 5000 км)

 

 

 

Щоб укластися в 52 дні ліміту часу, бігунам необхідно долати по 60 миль (96 км) щодня. Траса відкрита протягом 18 годин на добу – з 6 ранку до півночі. Ви можете слідкувати за перебігом на сайті www.perfectionjoutney.org. Фотографії доступні за посиланням. Ви також можете відправити лист підтримки бігунам.

 

Щоденні репортажі з траси можна подивитися тут: 

http://3100.lebedev.org.ua/blogblog

 

Внутрішні переживання і містичні історії бігунів на трасі

http://3100.lebedev.org.ua/archives/category/exp

 

Історія забігу 3100

http://3100.lebedev.org.ua/3100-history

 

  19 червня 2016 у Нью-Йорку удвадцяте стартував найдовший сертифікований забіг у світі на 3100 миль (біля 5000 км) !!! На старт вийшли 9 чоловіків (троє із них з України!) і 3 жінок! Фініш відбувся через 52 дні – 9 серпня. Першим фінішував наш співвітчизник Юрій Тростенюк, м.Вінниця!

         

  Більше фотографій з церемонії закриття – за посиланням http://www.srichinmoyultraphoto.com/3100-mile-race/2017/Race-Finish/

 

 

Відеоканал на тубі Стутішила Олега Лебедєва – першого бігуна в СНД, який пробіг 3100 миль

https://www.youtube.com/channel/UCQ4SNKuybV7ce4AVn5Htn8Q

 

 

 

 

Ультрамарафонські події “Самоперевершення” в Україні

 

http://www.races.org.ua/indexua.htm

 

Вінниця 48-24-12 часовий забіг 

Харків  6 годинний  забіг 

Київ 24-12-6 часовий забіг 

 

 

Спортивне життя Шрі Чинмоя

 

 Як обдарований спортсмен, Шрі Чинмой був переконаний, що удосконалення фізичної форми тісно пов’язане з духовним розвитком людини. У свої юні роки, в ашрамі Шрі Ауробіндо, Шрі Чинмой став 17-разовим чемпіоном з бігу на дистанції 100 метрів, а також дворазовим чемпіоном з декатлону. Приїхавши до США, він зумів протягом 8 років (1978-1986 рр.) взяти участь у понад 200 змагань, які відбувалися  у  різних країнах світу. Зокрема, на  рахунку Шрі Чинмоя  21  марафон та 5 ультрамарафонів.

 

 

 У 1986 році розпочалася кар’єра Шрі Чинмоя як важкоатлета. Попри те, що на той час спортсмену виповнилося 55 років, він вразив своїми досягненнями відмінників спортивного світу. Піднімаючи іноді й десятки тонн протягом однієї програми, Шрі Чинмой наочно демонстрував, як внутрішній спокій та енергія, отримані від медитацій і молитв, можуть бути невичерпним джерелом як внутрішньої, так і зовнішньої сили.  

 Незвична різноманітність об’єктів, які піднімав Шрі Чинмой: тут не лише гантелі й гирі, а й слони, автомобілі, невеликі літаки, повітряні кулі та багато іншого.

 “Завдяки Шрі Чинмою я зрозумів, що людину характеризує не об’єм її руки, а  об’єм її серця, — сказав п’ятиразовий Містер Всесвіту та Людина Найгармонійнішої статури ХХ століття Біл Перл. — Ніхто на землі не робив того, що робив Шрі Чинмой”.

 

 

 

Відгуки про важкоатлетичні

досягнення Шрі Чинмоя

 

 Шрі Чинмой неодноразово наголошував, що він хоче, щоб його досягнення надихнули якомога більше людей прагнути до досягнення своїх цілей, не озираючись на вік. Взагалі ж, на думку спортсмена, кожна людина може дати світові щось особливе.

  «Кожна людина має щось таке, що вона може запропонувати світові, і тому кожному слід робити те, що могло б надихнути решту світу».

– Шрі Чинмой

 

 

 Досягнення Шрі Чинмоя були високо відзначені

професіоналами в області важкої атлетики:

 

Білл Пьорл

 «Шрі Чинмой виконує підйоми, які я сам – а я займаюся цим вже 55 років – і не намагався б виконати. Я серйозно сумніваюся, що хто-небудь з провідних атлетів зміг би повторити те, що робить Шрі Чинмой. У своїй останній спробі він підняв над головою більшу вагу, ніж будь-хто інший в світі. Ось що може зробити маленька людина з величезним серцем! »

Білл Перл,

п’ятиразовий володар титулу “Містер Всесвіт”,

володар титулу “Людина з найкращою

фізичною величчю століття “,

голова національного комітету

професійних суддів з фізичного величчя

Міжнародної федерації бодібілдингу (IFBB)

 

Ерні Франц

 «Ви є чудовим прикладом для всіх, особливо для літніх людей. Ваші досягнення – воістину фантастика для людини будь-якого віку. Ви вийшли за межі всіх світових рекордів! »

Ерні Франц,

президент Всесвітнього Важкоатлетичного Конгресу

і Американської Асоціації Важкої Атлетики

 

Френк Зейн

  «Силачі минулого піднімали величезні ваги настільки, щоб можна було витягнути аркуш паперу, або взагалі не піднімали, а тільки утримували вагу. Саме в цій традиції слід розглядати досягнення Шрі Чинмоя. Для людини, що наближається до свого сімдесятиріччя, самі щоденні тренування з такими величезними вагами з метою надихнути інших, безумовно, є рекордом світового рівня ».

  «Я часто думав про сенс, закладений в цих підняттях. Для нього важливо самоперевершення. Він не змагається з іншими, щоб подивитися, хто зможе підняти більше, – він робить це для того, щоб перевершити попереднє досягнення ».

Френк Зейн,

володар титулів «Містер Америка»,

«Містер Всесвіт»

і триразовий «Містер Олімпія»

 

Уейн де Мілья

  «Його спортивні подвиги руйнують два бар’єру – бар’єр фізичних можливостей і бар’єр віку».

Уейн де Мілья,

віце-президент Міжнародної федерації бодібілдингу

 

Джим Сміт

 “Самі треновані й набагато молодші важкоатлети раді поліпшенню результатів на 4-5 кг за рік. У віці Шрі Чинмоя будь-який інший чоловік знаходиться в період поступового згасання сил – він же покращує свої результати, і такими приголомшливими темпами!”

Джим Сміт,

реєстратор Британської аматорської

асоціації пауерліфтингу,

чемпіон світу серед ветеранів з важкої атлетики

 

 

Бажаємо Вам здоров`я!

 

Шрі Чинмой піднімає 3 тонни. Вага вказана у фунтах.
Шрі Чинмой піднімає 3 тонни. Вага вказана у фунтах.