Гумор, кіно, аніме

 

 

 

Посмішка. Шрі Чинмой

 

 

 

Запрошуємо Вас у розділи сайту:

(В цих розділах зібрано декілька десятків відео та фільмів, що є лише невеличкою частиною золотого фонду людства).

 

 

 

Я Люблю Україну

Цей розділ містить відео про історію та культуру нашої Матері України

 

 

 

>>>Гумор<<<

Цей розділ містить відео з гумором

 

Документальні фільми про проблеми людства та сучасної цивілізації

Фільми про те, що коїться у світі. Про те, що ми можемо жити по-іншому.

 

Документальні фільми про людину та її внутрішній всесвіт

Цей розділ сайту присвячений пошуку людиною сенсу життя, природи Реальності та самого себе. Хто ми є насправді? Як бути щасливим? Чим є світ навколо нас? Надихаючі та сонячні фільми.

 

Художні фільми про пошук Бога

Це фільми про пошук людиною Бога. Тут зібрано опис та відео фільмів із багатьох духовних традицій світу. 

 

Документальні та художні фільми-біографії про те, як ніколи не здаватися, любити, вірити та діяти

Такі люди як Леся Українка, Мати Тереза, Нельсон Мандела, Ґанді та інші – пройшли неймовірні випробування та багато страждали. Попри це вони вибрали любов, а не ненависть, віру, а не сумніви, радість, а не смуток і тим змогли змінити не тільки себе, а і країни, де вони жили.

 

Документальні та художні біографічні фільми про Людей

Документальні фільми про історію України, історичні постаті та сучасних великих людей. Їх життя сповнене творчого служіння людству і надихає нас. Григорій Сковорода, Володимир Вернадський, Мераб Мамардашвілі, Леся Українка, Тарас Шевченко, Срінівас Рамануджан та ін. 

 

Аніме

Цей розділ містить список аніме-притч, які нам сподобалися.

Деякі картини, інформацію про які ми розмістили на цій сторінці — східні притчі у стилі дзен, що присвячені пошуку самого себе, своєї Душі, пізнання всесвіту та Творця.

Інші аніме – шедеври у різних жанрах.

 

Художня література про шлях медитації, пізнання себе та Бога

Ми зібрали тут деякі наші улюблені художні книжки українських та світових класиків, які описують Шлях, пізнання себе, духовний пошук людини. Це лише краплина у морі — адже багато людей у світі шукають відповідь на саме головне питання – «Хто я?».

 

 

 

 

Відповіді на запитання про гумор

Відповіді на запитання про гумор

 

Питання: Коли я буваю тут і медитую, я відчуваю стільки щастя і радості, і ти по-всякому мене балуєш і стільки для мене робиш. Коли я буваю з іншими учнями, я відчуваю, що ми мало не весь час жартуємо.

 Шрі Чинмой: Жартувати набагато краще, ніж вдаватися до сумних роздумів, тужити й погано відгукуватися про інших – нескінченно краще! Коли жартуєш і насолоджуєшся гумором, відчуваєш полегшення. Чи є такі духовні Вчителі, які не любили гумор? Шрі Ауробіндо дуже любив гумор, Шрі Рамакришна теж. Всі духовні Вчителі насолоджувалися гумором.

  Гумор знімає не тільки фізичну, але й ментальну лихоманку. Гумор – кращі ліки, щоб зняти лихоманку всередині розуму.

 

 

  Питання: А чи можна жартувати увесь день без упину?

  Шрі Чинмой: Не увесь день! Іноді потрібно бути серйозним. Але чому я дозволяю все це тут? Всі ці веселі заняття знімають навантаження з розуму. Ти цілий день працюєш у поті чола, заробляючи собі на життя. Ця робота важким тягарем тисне на розум.

  Навіть якщо ти просто поглянеш на якусь людину – не обов’язково з твоєї роботи, – це  може на тебе погано вплинути. Ти виходиш на вулицю і бачиш перехожого, у якого безліч проблем. Ти з ним не говориш, але його проблеми проникають у тебе, і ти не знаєш, чому у розумі раптом з’явилася така важкість, такий тягар.

  А важкість прийшла від людини, яку ти бачив всього одну мить. Потім потрібен час, так багато часу, щоб зняти з себе цей тягар. Ти знати не знаєш, що саме у тебе проникло, але відчуваєш щось важке – дуже, дуже важкий тягар. Ти просто несвідомо глянув на людину, не маючи наміру її розглядати, а на тебе нападають і нападають.

  Гумор знімає цей тягар розуму. І через кілька хвилин – п’ятнадцять або двадцять – настає момент, коли ти відчуваєш, що розум став легким, розум став серйозним і щирим, розум шукає, а не сумнівається. Потрібно знати, коли розум шукає істину, а коли сумнівається у твоїй духовності, сумнівається у комусь або робить ще щось недобре. Коли приходить час і ти відчуваєш, що розум шукає світло, істину, тоді ти готовий медитувати.

 

Малюнок Шрі Чинмоя. Птахи-Душі.

 

 

Запрошуємо Вас у розділи сайту:

 

 

Музика – нада йога або йога звуку

Запрошуємо Вас у розділ сайту, де Ви зможете послухати велику добірку із сотень концертів, де виконується надзвичайно прекрасна музика маестро Шрі Чинмоя на десятках східних та західних інструментах, у виконанні автора або інших видатних музикантів.

 

 

Тіло та здоров`я

 Запрошуємо Вас у розділ сайту, що присвячений тілу та здоров`ю – тут зібрані поради Шрі Чинмоя, різні стародавні та сучасні матеріали, в яких йдеться про те, як бути здоровим.

 

 

Книги та притчі Шрі Чинмоя з практики йоги та медитації

  Шрі Чинмой є автором понад 1600 книжок, що перекладені десятками мов світу. Це лекції, відповіді на запитання, есе, притчі, драматургія, афоризми та цілий світ духовної поезії. Ось деякі з тем, що розглядаються у його книжках: пошук щастя та внутрішнього спокою, здоров`я, виховання дітей, самореалізація, смерть та реінкарнація, доля, мир у світі, любов, проблеми та способи їх вирішення, духовне мистецтво та багато іншого.

 

 

Медитація – мистецтво бути щасливим

 Запрошуємо Вас у розділ сайту, що присвячений практиці медитації на шляху серця –  найпростіший та найшвидший метод для здобуття внутрішніх Спокою та Задоволення у вирії сучасного життя.

 

 

Картини Шрі Чинмоя у стилі Джарна-Кала та малюнки птахів-душ

  Що таке духовне мистецтво? Яка сила та внутрішнє значення кольорів? Чи є картини живими? Малюючи, Шрі Чинмой ототожнювався із самим джерелом мистецтва та ставав свідомим і безпосереднім інструментом цього Джерела. Його картини — це вияв вищих рівнів вселенської й трансцендентальної  свідомості у фізичному світі.