Фільми-біографії про людей, які не здавалися, любили, вірили та діяли

 

Такі люди як Леся Українка, Мати Тереза, Нельсон Мандела, Ґанді та інші – пройшли неймовірні випробування та багато страждали. Попри це вони вибрали любов, а не ненависть, віру, а не сумніви, радість, а не смуток і тим змогли змінити не тільки себе, а і країни, де вони жили. Їх приклад надихнув і продовжує надихати багатьох людей по всьому світі.

 

         Зміст сторінки

 • Документальні фільми
 • Художні фільми-біографії реальних людей
 • Художні фільми-притчі та ін.

 

 

Документальні та художні фільми-біографії про те, як ніколи не здаватися, любити, вірити та надіятися.
Шрі Чинмой підіймає 3000 кг.

 

“Виконуючи звичайну роботу, люди одразу ж чекають чогось натомість, вони очікують успіху, багатства або просування по службі. Але коли людина займається карма-йогою, вона дуже віддано й одухотворено працює, не хвилюючись за результат. Вона знає, що результат приходить у вигляді успіху або невдачі, і приймає те й інше як досвід. Вона також відчуває, що цей досвід не є справді її досвідом – це досвід Бога. Коли шукач занурюється глибоко всередину себе, він бачить, що Бог Сам є і виконавцем, і працею, і результатом. Поки шукач є початківцем, йому здається, що Бог дає, а він отримує. Але коли він просувається далі, він відчуває, що Бог завжди діє Сам і пізнає Себе у досвіді в нім і через нього”.

Шрі Чинмой

(http://dreambooks.ru/books/A25/page-ru-07.html  про Присвячення (карма-йогу) – мистецтво діяти без суму та туги, секрети як позбавитися напруги та бути щасливим)

 

 

 

Документальні фільми онлайн

 

 

Новинки

(Це фільми, які будуть добавляться на цю сторінку сайту)

 

 • Виклик неможливості

Кожен з нас має необмежені можливості всередині себе. Варто лише зробити крок та повірити у себе…

Рекордні підняття Шрі Чинмоя у важкій атлетиці. Духовна основа. Експертна думка кращих бодібілдерів і важкоатлетів світу. Документальний фільм Санджая Ровала – Sanjay Rawal.

 

 

 

                                                 

 • Леся Українка

 

“Вставай, хто живий, в кого думка повстала!

Година для праці настала!

Не бійся досвітньої мли, –

Досвітній огонь запали,

Коли ще зоря не заграла”.

 

Ці чотири фільми розповідають про Лесю Українку – поетку, драматургиню, музиканта, художницю та вченого, яка переклала незлічену кількість творів зі світової класики українською мовою.

 

 

Вірш “Contra Spem Spero” (Без надії сподіваюсь)

 

 

 

 • Нельсон Мандела

 

“Він каже своїм співвітчизникам
Справді величним голосом,
Що якщо вони по-справжньому,
Незмінно, беззастережно
І без умов
Люблять свою країну і служать їй,
Тоді безмежні резерви душі країни
Будуть в достатку живити
І підкріплювати їх, щоб
Сурмити в горн перетворення світу
“.

 

Із книги Шрі Чинмоя про Нельсона Манделу – http://srichinmoyworks.org/p78/page-002.html

 

Фільм розповідає про величну людину та героя – Нельсона Манделу. Він привів свою країну до свободи. Він спас її від страшного кровопролиття, що могло навіки поховати її. Він міг піти шляхом помсти та ненависті, а пішов шляхом прощення та любові, що дало надію всім…

 

 

 

 

 • Один в океані (2012)

 

Фільм про Олександра Курілова, який вирішив втекти з СССР, сплигнувши з лайнера у відкритий океан. Він провів в океані 3 дні, протягом яких багато разів опинявся на межі смерті. Під час свого перебування у воді він отримав досвід всесвітньої незкінченної свідомості, що пронизує собою усе…

 

 

 

 

 • Торкаючись порожнечі / Touching the Void (2003)

 

Фільм – екранізація бестселера відомого альпініста Джо Сімпсона – розповідає одну з найнеймовірніших історій з життя альпіністів. Джо зламав ноги, коли був високо в горах. Спуститися вниз у нього був один шанс на мільйон.

 

 

 

 

 • Подорож на «Кон-Тікі» / Експедиція «Кон-Тікі» / Kon-Tiki ekspedisjonen (1948)

 

Фільм розповідає про шістьох сміливців, які вирішили перетнути океан на плоту. Ця експедиція Тура Хейєрдала 1947 року через Перу до Полінезії тривала більш як три місяці. Пліт був зібраний на основі записів іспанців, які вперше прибули до Америки й побачили такі плоти в індіанців. 

Вони не знали ще з якими труднощами їм доведеться зіткнутися, але поклик невідомого був сильніше …

 

 

 

 

 • Випробування наднавантаженням

 

Фільм розповідає про двох учасників десятидобового ультрамарафону та вплив таких навантажень на людину.

 

 

 

 

 • Людина на канаті / Man on Wire (2008)

 

Фільм про Філіпа Петі – знаменитого французького канатохідця-верхолаза та його мрію – пройти по канату між вежами-близнюками в Нью-Йорку. Це відбулося 1974 року на висоті понад 400 м.

 

 

 

 

Художні фільми-біографії реальних людей.

Онлайн 3 з 10-ти.

 

 

Новинки

(Це фільми, які будуть добавляться на цю сторінку сайту)

 

 

 

 • Мати Тереза / Mother Teresa of Calcutta (2003)

 

“Мої сестри й брати світу,
Хіба ми такі сліпі, що не можемо бачити
Власний Автограф Бога
На чолі Матері Терези?”

 

Із книги Шрі Чинмоя про Мати Терезу –  http://srichinmoyworks.org/p82/index.html

 

Мати Тереза була визнана Святою і простими людьми й великими Йогами. Шрі Чинмой зустрічався, розмовляв і листувався з Матір’ю Терезою. У 1997 р. Шрі Чинмой написав книгу, присвячену Матері Терезі. Для нього вона завжди буде: «Моєю Матір’ю Співчуття і моєю Сестрою Ніжності».

 

 

 

 

 

 • Мандела: Довгий шлях до свободи / Mandela: Long Walk to Freedom (2013)

 

“Любов-співчуття
Його бездонного серця
Каже його улюбленим співвітчизникам:
«Друзі мої, прокидайтеся!
Прокидайтеся!
Не спіть більше на своєму старому ледачому ліжку,
Уявляючи, що вся робота вже зроблена.
Неправда!
Неправда!”

Шрі Чинмой

 

Цей фільм знято за автобіографією Нельсона Мандели. В ньому розповідається про жахливу боротьбу з режимом апартеїду у Південно-Африканській Республіці та долю президента Мандели, який змінив усе.

 

Мандела: Довгий шлях до свободи / Mandela: Long Walk to Freedom (2013)

 

 

 • Сельма / Selma (2014)

 

Фільм розповідає про трагічну ненасильственну боротьбу темношкірого населення США за свої права та свободи у 60-х роках 20 століття.

Шрі Чинмой про Мартіна Лютера Кінга: 

https://www.srichinmoylibrary.com/un-19 (англ.)

https://www.srichinmoylibrary.com/nmc-15 (англ.)

 

Сельма / Selma (2014)

 

 

 

 • Ґанді / Gandhi (1982)

 

Фільм розповідає про трагічну боротьбу Індії за свободу та життя Махатми Ґанді – головного лідера, який очолив цей рух. Про всі неймовірні випробування, які довелося пройти людям на шляху до звільнення за допомогою ненасильственної боротьби…

Шрі Чинмой про Махатму Ґанді: http://oneness.dreambooks.ru/p34/page-075.html

 

 

 

 

 • Письменники свободи / Freedom Writers (2007)

 

Фільм у жанрі драми, трагедії. У картині розповідається про сучасне життя в бідних районах США, де діти часто не закінчують школи через власну смерть або в’язницю. До школи, де навчаються такі діти, які ненавидять один одного, приходить нова вчителька, щойно з університету. Вона хоче змінити цю ситуацію, не дивлячись на те, що весь світ проти неї…

 

Письменники свободи / Freedom Writers (2007)

 

 

 

 • Мирний воїн / Peaceful Warrior (2006)

 

Цей сонячний фільм – автобіографія Дена Міллмена – першого чемпіону світу зі стрибків на батуті, нині професора, філософа та тренера. Готуючись до змагань він попадає в серйозну аварію, після якої лікарі ставлять хрест на його кар’єрі як спортсмена. До аварії він зустрічає одного дивака, який володіє своїм тілом і духом на рівні, що виходить за межі можливого…

 

Мирний воїн / Peaceful Warrior (2006)

 

 

 

 • Джузеппе Москаті – любов, що зцілює / Giuseppe Moscati — l’amore che guarisce (2007) 

 

Життя відомого італійського лікаря Джузеппе Москаті (1880-1927), що невтомно служив людям і був канонізований після смерті.

 

 

 

 

 • Підкорювачі хвиль / Chasing Mavericks (2012)

 

Фільм про неймовірне та натхненне життя молодого хлопця Джея Моріарті, який у 15 років почав підкорювати океанський Еверест у світі серфінгу – смертельно небезпечні 25-метрові хвилі Маверікс.

 

Підкорювачі хвиль / Chasing Mavericks (2012)

 

 

 

 • Цілитель Адамс / Patch Adams (1998)

 

Фільм про невеликий, веселий і трагічний період життя лікаря Хантера Адамса, який намагався, не дивлячись на супротив метрів офіційної медицини та суспільства, лікувати не тільки людське тіло, а і душу.

 

Цілитель Адамс / Patch Adams (1998)

 

 

 

 • «Едді “Орел “» / Eddie the Eagle (2016)

 

Фільм розповідає про Майкла (Едді) Едвардса. У Едді з дитинства були проблеми з ногами й була дитяча мрія – поїхати на олімпійський гри. Коли він виріс, то єдиним шансом для нього потрапити на олімпіаду – було брати участь в стрибках на лижах з трампліна. Щоб стрибнути з 90-метрового трампліна, потрібно тренуватися з шести років, інакше це може закінчиться летальним наслідком…

 

«Едді "Орел "» / Eddie the Eagle (2016)

 

 

 

 

Художні фільми-притчі та ін.

 

 

 

 • Матриця 1 / The Matrix 1 (1999)

 

Цей фільм знятий у вигляді яскравої фантастичної притчі. Сюжет фільму побудований навколо тем – що таке реальність, хто ми є насправді, чи готові ми зробити вибір та пірнути у невідоме у пошуках себе.

 

 Матриця 1 / The Matrix 1 (1999)

 

 

 

 • Трилогія Володар перстнів / The Lord of the Rings (2001, 2002, 2003)

 

Екранізація безсмертного роману-епопеї Дж. Р. Р. Толкіна «The Lord of the Rings», що написаний у жанрі фентезі. Драма відзнята режисером Пітером Джексоном у трьох частинах. Існує режисерська версія фільму, що триває довше за основну. В основі сюжету – долі народів, що заселяють Середзем’я на початку великої війни проти всього живого. Чорний магічний артефакт – Кільце Всевладдя – є ключем до перемоги у цій війні. Він потрапляє до звичайної людини, тобто хоббіта


Фільм вийшов дуже яскравим і чудовим, зайняв незлічену кількість нагород по всьому світові, але деякі поціновувачі творчості письменника критикують його. Першоджерело – книга – доволі об’ємна, і оскільки фільм триває не так довго, він зміг лише частково торкнутися, так би мовити, передати лише поверхню цього шедевру. Якщо Ви бажаєте ближче познайомитися із всесвітом Толкіна та сприйняти всю глибину та красу цього незрівнянного епосу – варто прочитати «The Lord of the Rings» у достойному перекладі.

 

Трилогія Володар перстнів / The Lord of the Rings (2001, 2002, 2003)

 

 

 

 • Люсі / Lucy (2014)


Фільм-притча від Люка Бессона про те, що буде з людиною, яка почне використовувати потенціал свого мозку на 100%. Фільм розпочинається як кримінальна драма і ця лінія сюжету буде іти крізь увесь фільм. На тлі бандитських розборок показується еволюція звичайної дівчини Люсі, яка поступово перестає бути людиною і стає…

 

 

 

 

 • Весна, літо, осінь, зима … і знову весна (2003) 

 

Фільм розповідає про старого ченця і його учня, які живуть далеко від світу в будинку на озері. Хлопчик дорослішає, настає його літо, він перетворюється в юнака і здійснює вчинки що визначають його подальшу долю. Коли він стає дорослим, то робить жахливий вчинок, після якого, здавалося б, повинен повністю втратити зв’язок зі своєю душею. Перед в’язницею він ненадовго зустрічається зі своїм старим наставником і те що старий учитель вклав в серце хлопчика починає розпускається в ньому в пору його зими, після чого …

 

 

 

 

 • Хористи / Les Choristes (2004)

 

Фільм знятий в жанрах драми й трагедії. У ньому показано життя дітей в інтернаті для важких підлітків. Директор часто жорстоко поводиться з ними. В інтернат приходить новий вчитель, який колись складав пісні та симфонії. Він намагається змінити життя цих дітей через музику.

 

 

 

 

 • Жити / Ikiru (1952)

 

Драма від Акіри Куросави. У центрі сюжету – Кандзі Ватанабе, що проробив чиновником майже 30 років без жодного дня відпустки. Одного дня в нього діагностують рак і його життя кардинально змінюється… 

 

Жити / Ikiru (1952)

 

 

 

 • Я – Сем / I Am Sam (2001)

 

Головний герой фільму – Сем Доусон, який страждає затримкою психічного розвитку. У нього з`являється дитина і йому приходиться самому її виховувати. Суспільство намагається відібрати в нього дитину… Сонячний фільм про силу любові.

 

Я - Сем / I Am Sam (2001)

 

 

 

 • Тисяча слів / A Thousand Words (2012)

 

Комедія. Головний герой, успішний продавець Джек МакКолл, може вмовити кого завгодно. Одного дня він зустрічається зі Святим, котрий вирішує змінити МакКолла. З того часу на подвір’ї Джека виростає дерево і з кожним його словом, з нього опадають листя. З останнім листком, що впаде – Джек помре…

 

Тисяча слів / A Thousand Words (2012)

 

 

 

Запрошуємо Вас у розділи сайту:

 

>>>Гумор<<<

Цей розділ містить відео з гумором

 

Документальні фільми про проблеми людства та сучасної цивілізації

Фільми про те, що коїться у світі. Про те, що ми можемо жити по-іншому.

 

Документальні фільми про людину та її внутрішній всесвіт

Цей розділ сайту присвячений пошуку людиною сенсу життя, природи Реальності та самого себе. Хто ми є насправді? Як бути щасливим? Чим є світ навколо нас? Надихаючі та сонячні фільми.

 

Художні фільми про пошук Бога

Це фільми про пошук людиною Бога. Тут зібрано опис та відео фільмів із багатьох духовних традицій світу.

 

Документальні та художні біографічні фільми про Людей

Біографії цих людей добре відомі людству, деяких, можливо, менш знані. Їх життя сповнене величезного творчого служіння людству та надихає. Омар Хайям, Григорій Сковорода, Далай Лама, Тарас Шевченко, Нікола Тесла та ін.

 

Аніме

Цей розділ містить список аніме, які нам сподобалися. Аніме – унікальний сучасний жанр світового кіномистецтва, який створюється тільки у Японії. Виготовляються такі картини переважно для дорослих та для підлітків у вигляді серіалу або повнометражного фільму. 

 

Художня література про шлях медитації, пізнання себе та Бога

Ми зібрали тут деякі наші улюблені художні книжки українських та світових класиків, які описують Шлях, пізнання себе, духовний пошук людини. Це лише краплина у морі — адже багато людей у світі шукають відповідь на саме головне питання – «Хто я?».

 

 

Малюнок Шрі Чинмоя. Птахи-Душі.

 

Запрошуємо Вас у розділи сайту:

 

Музика – нада йога або йога звуку

Запрошуємо Вас у розділ сайту, де Ви зможете послухати велику добірку із сотень концертів, де виконується надзвичайно прекрасна музика маестро Шрі Чинмоя на десятках східних та західних інструментах, у виконанні автора або інших видатних музикантів.

 

 

Тіло та здоров`я

 Запрошуємо Вас у розділ сайту, що присвячений тілу та здоров`ю – тут зібрані поради Шрі Чинмоя, різні стародавні та сучасні матеріали, в яких йдеться про те, як бути здоровим.

 

 

Книги та притчі Шрі Чинмоя з практики йоги та медитації

  Шрі Чинмой є автором понад 1600 книжок, що перекладені десятками мов світу. Це лекції, відповіді на запитання, есе, притчі, драматургія, афоризми та цілий світ духовної поезії. Ось деякі з тем, що розглядаються у його книжках: пошук щастя та внутрішнього спокою, здоров`я, виховання дітей, самореалізація, смерть та реінкарнація, доля, мир у світі, любов, проблеми та способи їх вирішення, духовне мистецтво та багато іншого.

 

 

Медитація – мистецтво бути щасливим

 Запрошуємо Вас у розділ сайту, що присвячений практиці медитації на шляху серця –  найпростіший та найшвидший метод для здобуття внутрішніх Спокою та Задоволення у вирії сучасного життя.

 

 

Картини Шрі Чинмоя у стилі Джарна-Кала та малюнки птахів-душ

  Що таке духовне мистецтво? Яка сила та внутрішнє значення кольорів? Чи є картини живими? Малюючи, Шрі Чинмой ототожнювався із самим джерелом мистецтва та ставав свідомим і безпосереднім інструментом цього Джерела. Його картини — це вияв вищих рівнів вселенської й трансцендентальної  свідомості у фізичному світі.